Profil zabójcy

5 zbrodni, każda zupełnie inna, jedna brutalniejsza od drugiej… Przyszedł czas na ponowną ekspertyzę i rozgrzebywanie spraw, by zapobiec kolejnym zbrodniom. Wreszcie zostały zauważone zależności… poruszyliśmy niebo i ziemię by ściągnąć do Wrocławia profesjonalistów takich jak Wy.

Czas trwania

2,5-4 godzin

Gdzie?

Miasta (centrum, parki) tereny zielone – przyhotelowe

Wielkość grupy

8-5 osób

Rodzaj scenariusza

Kooperacja

Na tropie zabójstwa

W miejscach zbrodni zebraliśmy dla Was dowody, wraz z detektywami odtworzyliśmy sceny z przeszłości i wezwaliśmy specjalistów abyście Wy, zbierając wszystko w całość, przyglądając się charakterowi wszystkich spraw – potwierdzili ich zależności, a przede wszystkim stworzyli profil zabójcy.

Mamy kilku podejrzanych i pewność, że winny jest tylko jeden. Nie mogli ze sobą współpracować. Nie mieli takiej możliwości. Rysownik stworzył szkice na podstawie zeznań świadków. Nerwica spowodowana presją otoczenia i strachem przed tym że będzie kolejny, sprawiła, że zaszył się nie wiadomo gdzie. Z pewnego źródła wiemy jednak, że rysunek rozmieścił w najbliższej okolicy… dla niepoznaki w miejscach, w których podobno nie będą rzucać się w oczy; „nie będą” – bo pociął go na fragmenty.

Morderca nie może zorientować się, że wiemy o seryjności. Nie może dowiedzieć się, kto jest policyjnym rysownikiem. Sprawa nie może zobaczyć światła dziennego i zyskać rozgłosu w mediach. Chcemy zadziałać szybko, skutecznie i po cichu. Zabójstwa na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepowiązane. Ich miejsca oznaczone na mapie. W każdym punkcie czeka na Was detektyw, który bada poszlaki, odtwarza zbrodnie raz po razie, analizuje fakty, spekuluje, dywaguje, rozwiązuje. Z każdego miejsca zbrodni powinniście wyjść z informacją, która na koniec pozwoli nam stworzyć profil zabójcy, a ten połączyć z kartoteką podejrzanych i dopasować do odpowiedniej osoby.

Spotkajcie się z detektywami w terenie, stwórzcie profil zabójcy. Wskażcie złoczyńcę.