Detektywistyczny świat

Wrocław znalazł się na szlaku przestępczej szajki, która stała się nieuchwytna dla policji z całej Europy. Od dłuższego czasu przestępcy kradną bezcenne dzieła sztuki, które wesług raportów rozpływają się w powietrzu. Sprawa toczyłaby się tradycyjnym rytmem gdyby nie fakt, że zajął się nią sam Sherlock Holmes. Przysłał na rekonesans Doktora Watsona, z toku sprawy wynikało bowiem, że Wrocław będzie kolejnym miejscem łupu.

Czas trwania

2,5-4 godzin

Gdzie?

Miasta (centrum, parki) tereny zielone – przyhotelowe

Wielkość grupy

8-5 osób

Rodzaj scenariusza

Kooperacja

Gdzie jest Watson?

Wczorajszego wieczoru, Watson rozpłynął się w powietrzu! Podobnie jak obraz z Muzeum Narodowego… Według informatorów Doktor podobnie jak obraz, zostaje przetrzymywany gdzieś w mieście… Najwyższy czas by sprawę w swoje ręce wzięły nieprzypadkowe osoby, ale Ci, którzy mają w sobie niezwykły potencjał, spryt i zdolności.

Tu nie ma czasu na zbędne protokołowanie, analizowanie historii włamań i ślęczenie nad biurkiem do późnych godzin! Życie Doktora i wiedza, którą posiada na temat skradzionych dzieł sztuki i przestępców wisi na włosku… Sam Sherlock Holmes prosi Was o pomoc… ponieważ jego samolot nie mógł wystartować z Londynu ze względu na awarię silnika, muszą wystarczyć Wam wskazówki, które uda mu się zdobyć na odległość, a także te które WAM uda się zdobyć w terenie.

Każdy zespół detektywistyczny musi się spieszyć by w jak najkrótszym czasie zdobyć wszystkie poszlaki. Łącząc je w całość na pewno uda się dotrzeć do miejsca przetrzymywania Watsona, a tym samym zapobiec kolejnym kradzieżom i przestępstwom.